23 maja 2011

Pastels.


pics taken by Gosia

spódnica/skirt-h&m żakiet/blazer-zara torba/bag-h&m buty/wedges- vagabond

    Z niedawnych poszukiwań neonowej kopertówki wróciłam z... miętową spódnicą. Biorąc pod uwagę ostatnią pogodę, jestem całkiem zadowolona z takiego obrotu sprawy. W zwiewnej, lekkiej spódnicy o wiele łatwiej znosi się słońce i wysokie temperatury.
Na zdjęciach noszę ją z ulubionym, pastelowym żakietem, przezroczystą siatką z h&m fashion against aids i sznurowanymi koturnami od Vagabonda.

PS. W tym sezonie odcień miętowy to hit, szczególnie na paznokciach (vide Anja Rubik w kampanii Fendi). Natknęłyście się może na dobry jakościowo lakier w takim kolorze? Będę wdzięczna za wskazówki! :)

    It's quite hot now, here in Poland, so the mint mini skirt is just perfect for wandering around the city. I'm wearing it with my favourite nude blazer, transparent h&m against aids bag and black wedges from Vagabond.

16 maja 2011

Yes, I like stormy weather


    Wiem, że może to głupio zabrzmieć, ale już od tygodnia czekałam, aż popsuje się pogoda. A to dlatego, że kupiłam najładniejszy płaszcz przeciwdeszczowy jaki w życiu widziałam. Projekt Mysikrólika (czyli Martyny Czerwińskiej) wygląda jak koronka i jest świetną alternatywą dla parasoli, które masowo gubię/psuję.

PS Hurra, wygląda na to, że udało mi się wrócić do blondu! ;)

    At least it's raining! I can wear my new raincoat from Mysikrólik. It looks like it was made of lace and it's much better than umbrellas (which I'm destroying and loosing).


płaszcz/raincoat-mysikrólik buty/boots-spring sale sukienka/dress-sh

10 maja 2011

Last weekend.


Po weekendzie spędzonym na obcasach i z aparatem w ręku, wróciłam do domu kompletnie wyczerpana, ale bardzo zadowolona. Na Łódzkim Tygodniu Mody, bo tam właśnie byłam, obejrzałam ponad tuzin kolekcji na przyszły sezon, zrobiłam masę zdjęć i poznałam kilka naprawdę świetnych osób. Wybranie tylko paru ujęć do tego posta było bardzo trudne, ale mam nadzieję, że przybliżą Wam one klimat tego wydarzenia.

(Some pics from last weekend, from Fashion Week Poland.)

***

Kolekcja Agaty Wojtkiewicz jest chyba moją ulubioną w tej edycji.


Natalia Jaroszewska


Joanna Klimas


Wiola Wołczyńska, pokaz offowy.


Berenika Czarnota

***
Atrakcją był Showroom, otwarty przy hali Expo, w którym można było z bliska obejrzeć (i kupić!) ubrania i dodatki projektantów.


***
Fashion Week to także prawdziwa rewia mody ulicznej. Poznajecie świetnie ubraną panią z pierwszego zdjęcia? :)

2 maja 2011

We can breath in space, they just don't want us to escape.


legginsy/leggins- black milk buty/heels-zara kamizelka/vest-bershka torba/bag-mizensa

   Od czasu kiedy zobaczyłam te ciuchy Christophera Kane'a, gorąco kibicowałam trendowi na kosmiczne nadruki. Ostatnio pojawia się on coraz częściej i zapewne już niedługo trafi do najpopularniejszych sieciówek. Na razie jednak takich ciuchów trzeba szukać za granicą. Para galaktycznych legginsów przyszła do mnie aż z Australii. Są świetnie wykonane, bardzo wygodne i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nie znudzą mi się przez długi czas :)

   Since I saw this Christophers Kane collection I was really enthusiastic about the cosmic prints trend. Lately it's getting more and more popular, so probably it will be availiable in many stores soon. But at the moment it's still hard to get galaxy print clothes. Mine leggins came to me from distant Australia. They're really comfortalbe and I think they're my favourite piece of clothing now :)